Artvin’de doğdu. İlköğrenimini Karaköy Köyü İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi  Hacettepe Üniversitesi Tıp (İngilizce) Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları uzmanlık eğitimine başladı. Bu süreçte özellikle fonksiyonel ve estetik burun cerrahisine ilgi duyaraközellikle bu alanda uzmanlaşmaya karar verdi. Kulak-Burun-Boğaz  uzmanı olduktan sonra Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde fonksiyonel (endoskopik sinüs cerrahisi, septoplasti, nazal valv cerrahisi, septum perforasyon onarımı)  ve estetik (kapalı teknik rinoplasti, açık teknik rinoplasti, revizyon rinoplasti) burun cerrahisi konusunda çok sayıda ameliyatlar yaptı. Fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi alanında üç farklı konuda yeni teknik geliştirerek dünya literatürüne kazandırdı:

1)​ Revizyon Rinoplasti:
The Oblique Split Method: A Novel Technique for CarvingCostal Cartilage Grafts. JAMA Facial Plast Surg. 2013 Feb14:1-6. doi: 10.1001/jamafacial.2013.671.
2) ​Nazal Valv Cerrahisi:
A novel Method for Internal Nasal Valve Reconstruction: H-graft Technique. Laryngoscope. 2011 Mar;121(3):480-6. doi: 10.1002/lary.21437.
3) ​Septum Perforasyonu Onarımı:
Inferior Turbinate Composite Graft for Repair of Nasal SeptalPerforation. Am J Rhinol Allergy. 2012 May-Jun;26(3):237-42. doi: 10.2500/ajra.2012.26.3765.

Doçent doktor Eren Taştan, Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Derneği, Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Derneği Dünya Kongresi, Amerikan Yüz Plastik Cerrahi Akademisi toplantılarına davet edilerek revizyon burun estetiği ameliyatlarının çözümünde  yeni bir buluş olan “Oblique SplitMethod” tekniğini birçok defa ders olarak anlatmıştır.  Ülkemiz adına da gurur verici olan bu yeni teknik tüm dünyada burun cerrahisi bilimi ve sanatıyla uğraşan birçok plastik cerrahi ve KBB  uzmanı tarafından kullanılmaktadır.

Doç. Dr. Eren Taştan